Jak oczyszczać i ładować kamienie i kryształy – najlepsze sposoby

Zestaw Otwarcie wyższych czakr

Kryształy jak i kamienie szlachetne wspierają nas bez przerwy swoją wyjątkową mocą i codziennie dzielą się z nami swoją energią i właściwościami. Aby mogły to robić w sposób niezawodny, musimy od czasu do czasu poświęcić im naszą uwagę. W tym artykule wyjaśnię, jak oczyszczać i ładować kamienie, na czym polega rozładowywanie kryształów oraz dam wskazówki, jak dbać o swoje skarby.

Dlaczego powinniśmy energetycznie oczyszczać, rozładowywać i ładować kamienie szlachetne? 

Z czasem obce informacje przyczepiają się do naszych kamieni i są przez nie przechowywane. Informacje te wpływają na energie własne kamieni, a tym samym na ich działanie, które chcemy wykorzystać dla siebie.

Można to sobie wyobrazić na przykładzie radia: stacja radiowa wysyła energie na pewnej częstotliwości i jeśli dostroimy nasze radio do tej częstotliwości, wtedy tworzy się rezonans, energetyczne połączenie. Poprzez to połączenie mogą być przesyłane informacje, które my odbieramy. Istnieją różne metody, jak możemy uwolnić nasze kamienie od takich informacji:

Jak oczyszczać i ładować kamienie – najlepsze sposoby:

KROK 1: Oczyszczanie kamieni:

Zanim zaczniemy oczyszczać kryształy z subtelnych informacji i energii, spójrzmy najpierw na nasze skarby z zewnątrz. Nawet jeśli zewnętrzne zabrudzenia nie zmieniają sposobu działania naszych kamieni, to jednak wolimy mieć je przy sobie, gdy błyszczą w całej swojej okazałości. Oczyszczanie z zabrudzeń fizycznych jest także rodzajem rytuału, który pogłębia nasze połączenie z kamieniami. Najprostszą i najpiękniejszą metodą jest czyszczenie wodą. 

Oczyszczanie kamieni wodą:

Weź swój kamień i trzymaj go pod zimną, bieżącą wodą przez maksymalnie dwie minuty. Nie używaj detergentów, ewentualnie możesz użyć kropli neutralnego mydła. Możesz pocierać kamień między dłońmi jak mydło. Na początku jest on zazwyczaj “śliski”, ale po wyczyszczeniu opór wzrasta. Następnie osusz kryształ ręcznikiem.

Uważam za szczególnie magiczne, gdy mogę zabrać kamienie na łono natury, aby je oczyścić. Dobrze nadają się do tego wody płynące z czystą wodą, takie jak źródła, strumienie lub rzeki.

Bardzo ważne: Twoja biżuteria z kryształami nie powinna mieć kontaktu z wodą. Można ją jednak delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką. Należy pamiętać, że niektóre kamienie, na przykład te, które zawierają dużo żelaza, nie powinny mieć kontaktu z wodą. Również selenit nie przepada za długim przebywaniem w wodzie. Wystarczy przetrzeć go szmatką.

KROK 2: Energetyczne rozładowanie kamieni 

Czy znasz to uczucie, kiedy bierzesz jeden ze swoich kryształów do ręki i coś jest nie tak? Może czujesz jakąś ociężałość lub otępienie?

Kamienie szlachetne są tak szczególnym i magicznym narzędziem dla naszej duchowej praktyki, ponieważ przekazują nam swoje fantastyczne właściwości, energie i informacje. Ale to jest wzajemne: my i nasze środowisko możemy również przekazywać informacje i energie naszym kryształom. Czasami są to informacje korzystne, ale czasami nie są one tak dobre, co wywołuje w nas dziwne uczucie. Dlatego tak ważne jest, aby rozładować i oczyścić nasze skarby, gdy intuicyjnie wyczujemy w nich negatywną energię.

Ametyst

Ametyst jest kryształem o bardzo szczególnych właściwościach, ponieważ ma oczyszczający wpływ nie tylko na ludzi, ale także na pomieszczenia i przedmioty, takie jak Twoja biżuteria. Jeśli masz druzę ametystu, możesz umieścić na niej, lub przy niej, swoje skarby. Możesz umieścić ametyst w woreczku na noc razem z biżuterią lub kamieniami towarzyszącymi, a on zadba o ich czystość i klarowność.

Światło księżyca

Możesz również rozładować swoich towarzyszy w blasku księżyca w pełni. Energia pełni księżyca jest znana z tego, że sprzyja odpuszczaniu i oczyszczaniu. Po prostu umieść swoje skarby na parapecie w noc pełni księżyca, aby mogły wziąć tzw. kąpiel księżycową. Następnego ranka możesz je ponownie zebrać, już wspaniale odświeżone.

Dym

Świetną opcją dla energetycznego oczyszczania jest okadzanie dymem. Kamienie i rośliny kadzidlane wspaniale się uzupełniają. Zaletą jest również to, że kadzidło nadaje się do wszystkich rodzajów kamieni. W zależności od nastroju, lubię używać dymu Palo Santo, białej szałwii lub innych naturalnych mieszanek ziołowych.

Ekook "Jak wejść w Kroniki Akaszy"

ROZMOWA Z KRONIKAMI AKASZY TO TWOJA WRODZONA UMIEJĘTNOŚĆ. WYSTARCZY SOBIE O NIEJ PRZYPOMNIEĆ.

Nie wiesz, jak łączyć się ze swoją Kroniką Akaszy? Przewodnik „Jak wejść w swoje Kroniki Akaszy” poprowadzi Cię krok po kroku w wymiar Twoich energetycznych zapisów.

Dźwięk

Jeśli posiadasz gong lub misę tybetańską, możesz użyć ich pięknych dźwięków, aby uwolnić swoich towarzyszy od negatywnych energii. Aby to zrobić, umieść swój kamień lub biżuterię w misie lub trzymaj je nad nią. Uderz kilka razy w śpiewającą misę, tak aby wibracje dźwięków mogły wchłonąć negatywność z Twoich kamieni.

KROK 3: Ładowanie kamieni pozytywną energią

Aby kryształy i kamienie mogły nas wspierać po oczyszczeniu i przekazywać nam w pełni swoje magiczne moce, ważne jest, aby naładować je energetycznie.

Co to oznacza? Podczas ładowania możemy aktywować nasze kamienie poprzez zwiększenie ich częstotliwości energetycznej. W ten sposób ich pełna moc zostaje rozwinięta, a nawet wzmocniona, kamienie pracują intensywniej i jeszcze szybciej. 

Światło księżyca

Możesz użyć światła księżyca, aby zarówno rozładować, jak i naładować swoje skarby. Umieść je na parapecie, na balkonie lub w ogrodzie, aby przez całą noc mogły zażywać kąpieli księżycowej. Najlepiej jest sprawdzić wcześniej kalendarz księżycowy. Kiedy księżyc wzrasta, jego energia ładuje kamienie, natomiast gdy kiedy księżyc ubywa, zachodzą procesy oczyszczające i kamienie są energetycznie rozładowywane.

Światło słoneczne

Kryształy mogą także zostać naładowane energią wschodzącego lub zachodzącego słońca. W tych momentach efekt jest najsilniejszy, a jednocześnie nie szkodzi (np. blaknięcie koloru). Ogólnie rzecz biorąc, nie wystawiaj kamieni na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Możesz zrobić wyjątek dla ładowania, ale upewnij się, że Twoje kamienie przebywają w promieniach słonecznych tylko przez kilka godzin. Za wszelką cenę należy unikać silnych promieni południowego słońca, gdyż przyniesie to odwrotny skutek i kamienie ponownie się rozładują. Tak długo, jak można patrzeć w słońce gołym okiem, nie ma zagrożenia dla kamieni.

Kryształ górski

Kryształ górski mówi: “Bądź taki, jaki jesteś”. Jest to wspaniały kamień do ładowania, ponieważ łączy w sobie cechy neutralności, jasności i czystości (nie mylić z oczyszczaniem!). Aby to zrobić, umieść swoje kamienie szlachetne w woreczku wraz z kryształem górskim. Przejmują one wtedy czystość kryształu górskiego. Wzmacnia to ich własne magiczne właściwości i mogą one jeszcze lepiej przekazać Ci swoje informacje. Pamiętaj, by oczyścić i rozładować swój kryształ górski przed użyciem go do ładowania.

Ciepło (ciała)

Być może już to zauważyłaś/eś: kiedy trzymasz kamień w ręku przez jakiś czas, staje się on cudownie ciepły. Ciepło daje kamieniom szlachetnym nową energię, ponieważ tworzy promieniowanie elektromagnetyczne, za pomocą którego kamień wysyła własną informację do otoczenia. Trzymaj swoje kamienie w dłoniach, umieść je na grzejniku lub przy kominku, lub naładuj ciepłą wodą. Proszę nie używaj żadnych urządzeń elektrycznych (piekarnik, mikrofalówka, kuchenka!), ponieważ wytwarzają one elektrosmog, który może zmienić informacje zawarte w kamieniach, a tym samym ich działanie.

Pozytywne intencje

My, ludzie, jesteśmy stworzeni z energii i nieświadomie przekazujemy tę energię swoim kamieniom. Jednak najlepiej jest przekazywać tą energię świadomie! Czy masz jakieś marzenie, pozytywną intencję lub pewne zachowanie, które chcesz zmaterializować? Przekaż tę informację swojemu kamieniowi: trzymaj go w obu dłoniach i myśl bardzo mocno o swojej intencji. Wizualizuj sobie w myślach, jak to jest, kiedy już żyjesz swoim marzeniem. I wtedy wyobraź sobie, jak wszystkie te cudowne myśli wpływają do Twojego kamienia i są przez niego przechowywane. Od tej chwili będzie on z Tobą współpracować, aby Twoje marzenie mogło się spełnić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ebook

Zobacz Ebooka
"Jak wejść w Kroniki Akaszy"

Shopping Cart
Scroll to Top