Selenit – właściwości księżycowego kamienia

Selenit

Selenit jest jednym z najsilniejszych kryształów, jakie istnieją na naszej planecie. Z nim zawsze będzie Ci bezpiecznie, spokojnie i wygodnie. Jeśli czujesz, że nie jesteś w równowadze, sięgnij po ten piękny kryształ. Lista wyjątkowych właściwości selenitu jest jednak o wiele dłuższa! Przeczytaj, dlaczego warto mieć selenit przy sobie, zwłaszcza w praktyce łączenia się ze swoimi zapisami duszy.

selenit a Kroniki Akaszy

Do głównych właściwości selenitu należy łączenie nas z naszym Wyższym Ja i Kroniką Akaszy. Selenit otwiera i aktywuje bowiem centra energetyczne w naszym ciele, niezwykle ważne w tym procesie. Chodzi tutaj o czakrę trzeciego oka, czakrę korony, oraz czakrę duszy, które są odpowiedzialne za nasze dobre połączenie z naszymi Przewodnikami. Selenit ułatwia nam usłyszenie przekazów od nich i zrozumienie ich na głębokim poziomie. Poza tym rozbudza on naszą intuicję i relaksuje nasze ciało i umysł, przygotowując nas do poszerzania świadomości.

Ekook "Jak wejść w Kroniki Akaszy"

ROZMOWA Z KRONIKAMI AKASZY TO TWOJA WRODZONA UMIEJĘTNOŚĆ. WYSTARCZY SOBIE O NIEJ PRZYPOMNIEĆ.

Nie wiesz, jak łączyć się ze swoją Kroniką Akaszy? Przewodnik „Jak wejść w swoje Kroniki Akaszy” poprowadzi Cię krok po kroku w wymiar Twoich energetycznych zapisów.

Selenit – właściwości 

Selenit zawdzięcza swoją nazwę greckiej bogini księżyca Selene i tak jak ona, zachwyca swoim pięknem, przynosząc blask i harmonię. Jego niesamowita, mlecznie mieniąca się powierzchnia, przypominająca księżyc, sprzyja duchowemu i osobistemu rozwojowi. Dlatego też bardzo często używa się go w medytacji – selenit pomaga zharmonizować oddech z umysłem i osiągnąć stan świadomości, który pomaga dotrzeć do głębszego zrozumienia naszych życiowych problemów. Selenit toruje drogę dla pozytywności, otwartości i jasności. Jest idealnym kryształem, aby nabrać dystansu i spojrzeć na siebie z szacunkiem i akceptacją. Gdy energia selenitu przepływa przez czakrę korony, negatywność i zahamowania zostają usunięte i zastąpione przez oczyszczające, twórcze energie. Selenit otwiera nas na nowe myślenie i postrzeganie, co pomaga znaleźć odpowiedzi na głęboko zakorzenione pytania. 

Kolejną piękną właściwością selenitu jest podnoszenie wibracji otoczenia oraz osoby trzymającej kryształ w dłoni. Pomaga on wtedy wspaniale zrelaksować nasze ciało i umysł, zestroić się z oddechem i podnieść naszą częstotliwość. Uwalnia od wszelkich blokad energetycznych i oczyszcza z pozostałości negatywnej energii. Wyrównuje działanie wszystkich czakr i harmonizuje i stabilizuje niespokojny umysł. Przynosi wewnętrzny spokój, dlatego warto po niego sięgać szczególnie w stresujących momentach naszego życia.

Jak korzystać z właściwości selenitu?

Istnieją różne sposoby, na jakie można wykorzystać właściwości selenitu, przede wszystkim w relaksacji, osobistych rytuałach, rozmowie z Kronikami Akaszy czy medytacjach. Ponieważ kamień naturalnie przybiera kolumnowy kształt, jest łatwy do uchwycenia dłońmi. Najlepiej trzymać go w dominującej dłoni, która przyjmuje energie.

Selenit i medytacja

Podczas medytacji selenit rozwija swoją moc szczególnie wtedy, gdy leży na klatce piersiowej, a jego końce są ustawione w jednej linii z czakrą korony lub czakrą korzenia. Mantry uzdrawiające lub afirmacje mogą dodatkowo wzmocnić ten efekt. 

Selenit i Kroniki Akaszy

Tak samo jak i przy medytacji, selenit chwytamy w dominującą dłoń i zamykając oczy relaksujemy się, podnosząc naszą osobistą wibrację za pomocą ulubionej metody. Możemy stworzyć wizualizację otwierania wyższych czakr i intencją przesyłać w ich kierunku energię selenitu. Następnie odkładamy sztabkę obok siebie i łączymy się z naszą Kroniką Akaszy. Jak to zrobić dowiesz się z tego Przewodnika Jak wejść w swoje Kroniki Akaszy.

Selenit i joga

Umieść selenit na macie do jogi, aby wspierał Cię w trakcie Twojej praktyki. W ten sposób ułatwi on Tobie zrelaksowanie ciała, rozluźnienie mięśni i odnalezienie równowagi w ciele i umyśle. 

Selenit i relaksacja

Relaksując się w pozycji leżącej połóż selenit na swoim sercu i pozwól mu działać. Jego kojąca energia rozprzestrzeni się w Twoim ciele, usuwając wszelkie napięcia i stres. Korzystaj z niego tak często jak czujesz i potrzebujesz.

Selenit i nasze mieszkanie

Ustaw sztabkę selenitu na półce jako dekoracja lub wzbogać nim swój osobisty ołtarzyk, aby rozprzestrzeniał swoją dobroczynną, spokojną energię na cały dom.

Selenit do autorefleksji po stresującym dniu

Aby pozytywnie zamknąć dzień dobrze jest go użyć tuż przed położeniem się spać. Pomoże Ci on przyjrzeć się sobie i sprawdzić poczynione postępy. Ustabilizuje Cię i wydobędzie spokój, porządkując chaos w Twojej głowie.

Selenit i właściwości innych kryształów

Mieniący się kamień księżycowy jest szczególnie skuteczny w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi. Wzmacnia on indywidualne właściwości i efekty poszczególnych kamieni. Jest on w stanie oczyszczać kryształy i naładować je ponownie, jeśli z czasem stracą swoją moc. W tym celu pozostałe kryształy umieszcza się wieczorem na selenicie lub po prostu obok niego. Przez noc korzystają one z silnej energii białego selenitu księżycowego i mogą ponownie pracować w swoim żywiole. 

Sam selenit należy co miesiąc oczyszczać, a następnie ładować światłem i energią księżycową, najlepiej w czasie pełni.

Który sposób wykorzystania właściwości selenitu współgra z Tobą?
Podziel się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ebook

Zobacz Ebooka
"Jak wejść w Kroniki Akaszy"

Shopping Cart
Scroll to Top