Właściwości kamieni szlachetnych – prawda czy fałsz?

właściwości kamieni szlachetnych

Właściwości kamieni szlachetnych i kryształów to nie wymysł i zabobon pozbawiony naukowych dowodów. Kamienie, minerały i kryształy są rzeczywiście czymś więcej, niż tylko ozdobą. Myślisz, że to po prostu zwykły, nieożywiony kamień? Jeśli zapoznasz się z najnowszymi odkryciami fizyki, dowiesz się, że atomy nie są najmniejszymi cząsteczkami. Wszystko, co istnieje, jest wibracją, energią, która przejawia się jako forma fizyczna. Trzymając w dłoni kamień, trzymasz zagęszczoną do materii określoną częstotliwość, która wchodzi z Tobą w rezonans. Przeprowadzone kiedyś badania potwierdziły, że ułożone wokół głowy kryształy zmieniają zapis encefalogramu.

Nosząc kamienie szlachetne jako ozdobę, często nie zdajemy sobie sprawy z ich oddziaływania i promieniowania. Są one narzędziami, które pomagają w harmonizowaniu tego, co znajduje się w ich otoczeniu. Ale ich właściwości jest o wiele wiele więcej.

Właściwości kamieni szlachetnych w naszym życiu codziennym:

Kryształy formowały się od milionów lat (i formują się nadal!), a od tysięcy lat wykorzystywane są do uzdrawiania i równoważenia ciała, umysłu i ducha. Nasi przodkowie doskonale odczuwali, że energia kamieni oddziałuje na każdej płaszczyźnie i wywołuje subtelne zmiany. Także medycyna chińska i ayurwedyjska od tysiącleci korzysta z właściwości kamieni szlachetnych wspomagających leczenie. Aborygeni używają kryształów do diagnozowania i uzdrawiania z chorób również do dziś. 

Właściwości kamieni szlachetnych są inspiracją dla farmacji i kosmetyki, które tworzą na ich bazie lekarstwa i receptury. Szpitale używają kwarcu i piezoelektrycznych czujników w diagnostyce oraz leczeniu. Rubin jest wykorzystywany w laserach, gdyż posiada właściwości skupiania i koncentrowania energii. Kryształy znajdziesz też w wielu elektronicznych urządzeniach. Krzem jest w Twoim smartfonie, procesorze komputera i innych cyfrowych systemach, bowiem idealnie reguluje przepływ energii. 

Poza tym kryształy, minerały i kamienie szlachetne są jedną z najbardziej zorganizowanych struktur w naturze. Z tego względu mają zdolność przechowywania ogromnej ilosci informacji. Kawałek kwarcu może przechowywać dane przez 300 milionów lat! 

Kamienie szlachetne są zbudowane na bazie doskonałych form. Struktury krystaliczne są ucieleśnieniem podstawowych matematycznych regularności. Są one nam znane jako święta geometria, która powtarza się w każdym aspekcie życia: dostrzegamy ją w łańcuchu DNA, płatkach śniegu, architekturze, czy chociażby piłce nożnej. 

Właściwości kamieni szlachetnych to między innymi gromadzenie, przechowywanie i emitowanie energii.

Kamienie, ze względu na swoją perfekcyjną strukturę, mogą wpływać na otaczające je energie. Emitowana przez kryształ częstotliwość przejmuje dysonanse z otoczenia, wyrównując je. Komórki naszego ciała wibrują również z określoną częstotliwością – mając kontakt z kryształem, jego wibracja wchodzi w interakcję z wibracją komórek Twojego ciała. 

Każdy kryształ posiada własną częstotliwość, która może wpłynąć pomocniczo na uzdrawianie ciała, ducha i umysłu.

Oddziałując na człowieka na zasadzie rezonansu, kamienie mogą pobierać z organizmu nadmiar energii lub uzupełniać ją w przypadku niedoboru. W rezultacie mogą pomóc nam zharmonizować się i przywrócić naszemu ciału równowagę. 

Ja sama podchodziłam kiedyś do takich rewelacji sceptycznie. Jednak od kiedy zaczęłam pracować z Polem Akaszy i stałam się bardziej wyczulona na zmiany w energii, zainteresowały mnie również kamienie szlachetne. Nie da się ukryć, że potrafią one zafascynować swoim pięknem, tysiącem kolorów i faktur, niepowtarzalnością i oczywiście swoim działaniem.

Jeśli do działania kamieni szlachetnych nadal podchodzisz sceptycznie – nie szkodzi! Możesz po prostu cieszyć swoje oczy piekną, wyjątkową i wartościową ozdobą. Przekonujmy się na własnej skórze, jak oddziałują na nas te piękne twory natury.

1 komentarz do “Właściwości kamieni szlachetnych – prawda czy fałsz?”

  1. Super wyjaśnione! Spędziłam godzinę (!!) na wyszukaniu jak to jest z tymi kamieniami, teraz już rozumiem i ma to sens – takie pendrive’o – anteny z tych kamieni 🙂 Super, teraz też bardziej rozumiem działanie dysków, komputerów itd. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ebook

Zobacz Ebooka
"Jak wejść w Kroniki Akaszy"

Shopping Cart
Scroll to Top