Akasza – co to dokładnie jest?

Akasza

Akasza, Akaśa (dewanagari आकाश, trl. Ākāśa, ang. Akasha) jest słowem pochodzącym z najstarszego i najbardziej pierwotnego języka indyjskiego – sanskrytu i oznacza niebo, przestrzeń lub eter. Jest to piąty, najsubtelniejszy element, z którego wyłaniają się pozostałe cztery żywioły:  vata – powietrze, agni – ogień, ap – woda i prithivi – ziemia.  Możesz ją sobie wyobrazić jako pajęczynę, która oplata i łączy wszystko we Wszechświecie.

Istnienie tego elementu zostało naukowo udowodnione – najwyższej klasy naukowcy tacy jak Albert Einstein, Nicola Tesla, Ervin Laszlo, Gregg Braden, Bruce Lipton i wielu innych intensywnie zgłębiali tą dziedzinę. Akasza według fizyki kwantowej jest polem energetycznym, tzw. polem punktu zerowego i obejmuje wszystko, co istnieje, transportując, gromadząc i przechowując wszystko, czego doświadczamy. 

Znany ekspert w dziedzinie filozofii nauki, profesor Ervin Laszlo, tak mówi o Akaszy w swojej książce „Science and The Akashic Field”:

„Niedawne odkrycia fizyki pokazują, że pole Akaszy jest rzeczywiste. Składa się ono z morza fluktuujących energii i informacji, z których powstają wszelkie byty, począwszy od atomów i galaktyk, gwiazd i planet, żywych istot i nawet świadomości. To pole to bank pamięci całego wszechświata, od początku do dziś. Jest w nim zapis wszystkiego, co kiedykolwiek zdarzyło się na ziemi i w kosmosie, i odnosi to do wszystkiego, co ma jeszcze nadejść.”

Ekook "Jak wejść w Kroniki Akaszy"

ROZMOWA Z KRONIKAMI AKASZY TO TWOJA WRODZONA UMIEJĘTNOŚĆ. WYSTARCZY SOBIE O NIEJ PRZYPOMNIEĆ.

Nie wiesz, jak łączyć się ze swoją Kroniką Akaszy? Przewodnik „Jak wejść w swoje Kroniki Akaszy” poprowadzi Cię krok po kroku w wymiar Twoich energetycznych zapisów.

Akasza w starożytności i teraz

Akasza już według starożytnych kultur była rozumiana jako podstawa wszechświata. Jej termin pojawia się w każdej duchowej tradycji na świecie i od zawsze związany był z pojęciem niematerialnej „Księgi Życia”, która rejestruje wszystkie wydarzenia. Starożytne kultury wiedziały, że każda chwila istnienia duszy jest zapisywana w tym subtelnym polu oraz że poprzez dostrojenie się do odpowiedniej wibracji można uzyskać dostęp do tych zapisów. 

Do tej pory z dostępu do Akaszy korzystali głównie mistycy, święci i osoby o dużej świadomości duchowej. W starożytnym Egipcie ci, którzy potrafili czytać Akaszę, cieszyli się dużym szacunkiem i doradzali faraonom we wszelkich tematach. Druidzi i inne wysoko rozwinięte kultury również wykazywały zdolność do łączenia się z tym elementem.

Ze współczesności znamy takie imiona jak Helena Blavatsky, Rudolf Steiner, czy żyjący w pierwszej połowie XX wieku Edgar Cayce, znany jako „śpiący prorok”. W stanie nieświadomości otrzymywał on z pola akaszy obszerne przekazy, które do tej pory są nieocenionym źródłem wiedzy o zdrowiu i życiu człowieka. Cayce twierdził, że wchodząc w trans podłącza się do uniwersalnego pola świadomości i pozyskuje stamtąd informacje, m.in. o przyczynach chorób odwiedzających go ludzi. (Zasługi Caycego na polu medycyny są tak wielkie, że pomimo, iż nie był lekarzem, Uniwersytet w Chicago nadał mu w 1954 roku Honorowy Tytuł Doktora Medycyny!)

Wymienione wyżej osoby nawiązywały kontakt z polem, wchodząc w pozbawiony świadomości trans.
W aktualnej chwili ludzkość rozwija się tak szybko, dojrzewając do poszerzonej świadomości, że wiele osób jest wystarczajaco otwartych, by korzystać z Akaszy. Obecnie praca z tym polem odbywa się w stanie pełnej świadomości i nie musimy znajdować się w odmiennych stanach świadomości jak mistycy wcześniej.

Więcej o tym możesz przeczytać w moim wpisie: Jak wygląda i na czym polega odczyt z Kronik Akaszy?

Akasza dzieli się na fragmenty – Kroniki Akaszy

Wszystko, co istnieje teraz i kiedykolwiek istniało, ma swoją własną, tzw. „Kronikę”, jako fragment Akaszy. Dla wyjaśnienia spróbujmy to zrozumieć na poniższym przykładzie: 

Po wypadku drogowym jest czterech naocznych świadków, dwóch uczestników, a nawet nagranie wideo z kamery nadzorującej. Wszystkie obserwacje z wszystkimi uczuciami, zmysłowymi spostrzeżeniami, zmianami materialnymi i osądami z nimi związanymi przechodzą do osobistych Kronik Akaszy ludzi, którzy tam byli. Jeśli złożą oświadczenie przed policją, istnieje również specjalna kronika dla każdego policjanta, jak również dla informacji z kamery nadzorującej. Nawet znak drogowy, chodnik, pojazdy itd. mają swoją własną kronikę. 

Wszystko, co kiedykolwiek istniało lub istnieje, jest przechowywane w Akaszy jako informacja. Wszystkie myśli i czyny kiedykolwiek dokonane są przechowywane w tej pamięci jak w bazie danych.

Akasza jest interaktywnym, inteligentnym Polem

Jak każda płaszczyzna egzystencji, również Pole Akaszy charakteryzuje się istniejącymi w niej inteligentnymi świadomościami. Już starożytni nazywali te świadomości Mistrzami bądź Nauczycielami. To oni destylują esencję informacji, które są nam w danym momencie najbardziej potrzebne i przekazują nam ją w formie wibracji.

Akasza jest interaktywnym, inteligentnym Polem i pytania zadawane przez z nas z czystej ciekawości, często nie zdają egzaminu. Głównie pytania zadawane z serca, głębokiej potrzeby zrozumienia konkretnego tematu są wspaniale wyjaśniane. Poczytaj tutaj, jak wyglądają i jak pomagają odpowiedzi z Kronik Akaszy.

Ostatecznie nie jest, moim zdaniem, istotne, jak nazywamy te świadomości.

Najważniejsze jest to, co nam przekazują i jak nam to pomaga w zrozumieniu siebie, naszych doświadczeń i emocji oraz co możemy dzięki tym informacjom zrobić, by tworzyć siebie i swoje życie w zgodzie ze sobą, najpiękniej jak potrafimy…

Naucz się kontaktować ze swoją Kroniką. Jak to zrobić krok po kroku wyjaśni Tobie mój Przewodnik – Jak wejść w swoje Kroniki Akaszy:2 komentarze do “Akasza – co to dokładnie jest?”

  1. Bardzo to ciekawe i intrygujace dlaczego więc nie spytać Akaszy co dalej ze światem : pandemia co dalej dlaczego ? co my możemy zrobić aby uratować istnienia ludzkie .

    1. Hej Elżbieta, w Akaszy zapisane są wszelkie możliwe potencjały, jakie mogą się wydarzyć w przyszłości. Te potencjały wybierane są przez nas, przez ludzkość. Dlatego nie jest możliwe przepowiadanie przyszłości, gdyż w każdej chwili można ją zmienić. Im więcej ludzi będzie myśleć pozytywnie i skupiać się na dobrych i budujących rzeczach, tym większa szansa, że przejawi się na Ziemi pozytywny potencjał. Energia podąża za uwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ebook

Zobacz Ebooka
"Jak wejść w Kroniki Akaszy"

Shopping Cart
Scroll to Top